Pri tejto príležitosti sme položili zopár otázok riaditeľovi HK Skalica, pánovi Mgr. Miroslavovi Lipovskému.

Mesto Skalica je na Záhorí najznámejším „hokejovým“ mestom. Kedy táto tradícia začala?

Hokej v Skalici vznikol v roku 1936, má preto bohatú históriu a tradíciu v našom meste, preto sme v tejto sezóne, síce skromne, ale dôstojne oslávili jeho 80. Výročie. V roku 2015 vznikol samostatný mládežnícky klub MHKM Skalica n.o. pod záštitou mesta a s čestným prezidentom Žigmundom Pálffym. O rok neskôr, teda v tejto hokejovej sezóne vznikol aj nový seniorský klub HK Skalica s.r.o.. Dúfajme, že sa tak začala písať ďalšia etapa v histórii hokeja v Skalici.

V akej situácii sa momentálne HK Skalica nachádza?

Momentálne sa končí sezóna pre všetky mládežnícke mužstvá v MHKM Skalica n.o. a náš seniorský tím pokračuje v bojoch o Tipsportligu a robí nám všetkým radosť z dobrých výsledkov. Samozrejme hokej potrebuje stabilné sponzorské zázemie a to sa snažíme v Skalici vytvoriť, aby táto športová hodnota, ktorú hokej pre Skalicu znamená, bola rozvíjaná aj naďalej. Sme radi, že sa do našej spoločnosti partnerov zaradila aj akciová spoločnosť Energy Group a potvrdzuje tak, že svoju značku vkladá do rúk ľuďom, ktorí robia hokej v Skalici systematicky, zo srdcom a rozumne. Výsledkom toho je táto sezóna, v ktorej naše mužstvo postúpilo do baráže o Tipsportligu a môže sa tak po roku vrátiť medzi hokejovú elitu na Slovensku. Treba však povedať, že je to aj zásluha zaniknutého klubu HK 36 Skalica s.r.o. pretože jeho 17. ročná história v najvyššej súťaži je úžasná. Nový klub nadviazal na zázemie, ktoré sa tu vybudovalo a chce pokračovať v rozvíjaní hokeja v Skalici.

Každý klub má aj svoju víziu, dlhodobé ciele. Aké sú tie Vaše?

Naším cieľom je postupne vychovať hráčov pre seniorský tím, umožniť hráčom z MHKM vyskúšať si seniorský hokej, dať im šancu a vytvoriť tak širší okruh domácich hráčov schopných hrať v Skalici ľadový hokej. Samozrejme ciele nie sú len športové, ale aj osobné. Mojou úlohou a cieľom je zabezpečiť sezónu tak aby sa nevytvárali dlhy, aby som dokázal uspokojiť všetkých veriteľov a s čistým svedomím predložiť účtovné doklady všetkým naším partnerom. Väčším i tým menším. Vážim si každého. Som preto rád a to sa opakujem, že aj spoločnosť Energy Group a.s má moju dôveru a verím, že budeme pokračovať v spolupráci aj v ďalšom období.